PARTI GLAS, 5 delar, bla Böhmen, 1900-tal.

Karaff i rött med slipad dekor av jakthund och räv. Två flakonger varav en i rött med mässingsdekor och propp. Bägare på fot med slipad dekor av bla hjort. Skål på fot i blått med bladdekor. H 6-17.

Slitage, repor, enstaka nagg.

Auction closed
800 SEK
The auction is closed.