Furniture Mirrors
913

GOLVSPEGEL, Senempir/Nyrokoko. 1800-talets senare hälft.

Golvspegel, senempir/nyrokoko. 1800-talets senare hälft.

Rektangulär form, pyramid mahogny, ram dekorerad med pärlstavsdekor och krönt med bl.a. voluter. 295x113.

Äldre skada nedtill, smärre avskaft trä. Smärre slitage. Glas med få fläckar. Dekordel upptill saknas.

Droit de suite: No
Location:
Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.