Förgylld och bronserad, flankerande lyror, vitmålad urtavla med romerska siffror, signerad, krönande musikinstrument samt girlang, nedtill kotte, höjd ca 88 cm. Nyckel finns.
Not thoroughly examined. Not function tested. Wear. Damages. Repairs. Crazing.