No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
20 items
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
5d 22h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Current bid
7 200 SEK
Estimate
10 000 SEK
Bert Håge Häverö, Archipelago boats.
5d 21h
Bert Håge Häverö, Archipelago boats.
Current bid
500 SEK
Estimate
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
4d 23h
Enrico Baj, "Garofano".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
4d 22h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
2d 1h
Max Mikael Book, "Timex".
Current bid
2 750 SEK
Estimate
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
2d
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
23h 24m
AKAY, Reason for Living.
Current bid
1 900 SEK
Estimate
2 500 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.