No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
25 items
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
6d 16h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Current bid
7 200 SEK
Estimate
10 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
5d 17h
Enrico Baj, "Garofano".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
5d 16h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
2d 20h
Max Mikael Book, "Timex".
Current bid
2 750 SEK
Estimate
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
2d 18h
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
1d 17h
AKAY, Reason for Living.
Current bid
1 900 SEK
Estimate
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
18h 8m
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Current bid
500 SEK
Estimate
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
16h 42m
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
16h 26m
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Current bid
1 800 SEK
Estimate
2 500 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.