No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
25 items
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
13h 33m
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
5d 13h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
5d 14h
Enrico Baj, "Garofano".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
14h 59m
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Current bid
500 SEK
Estimate
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
2d 16h
Max Mikael Book, "Timex".
Current bid
2 750 SEK
Estimate
8 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
13h 17m
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Current bid
1 800 SEK
Estimate
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
6d 13h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Current bid
7 200 SEK
Estimate
10 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
1d 14h
AKAY, Reason for Living.
Current bid
1 900 SEK
Estimate
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
2d 15h
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.