No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
32 items
Max Mikael Book, "Timex".
3d 18h
Max Mikael Book, "Timex".
Current bid
2 750 SEK
Estimate
8 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
1d 15h
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
2d 16h
AKAY, Reason for Living.
Current bid
1 900 SEK
Estimate
2 500 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
17h 24m
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Current bid
2 000 SEK
Estimate
5 000 SEK
Peter Dahl, Three Graces.
19h 8m
Peter Dahl, Three Graces.
Current bid
1 800 SEK
Estimate
2 500 SEK
Anders Zorn, "Summer".
21h 16m
Anders Zorn, "Summer".
Current bid
3 800 SEK
Estimate
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
1d 15h
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Current bid
1 300 SEK
Estimate
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
3d 17h
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
1d 16h
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Current bid
300 SEK
Estimate
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, Untitled.
18h 26m
Yrjö Edelmann, Untitled.
Current bid
600 SEK
Estimate
3 000 SEK
James Coignard, Untitled.
19h 48m
James Coignard, Untitled.
Current bid
1 800 SEK
Estimate
3 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
6d 16h
Enrico Baj, "Garofano".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
7d 15h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Current bid
3 800 SEK
Estimate
10 000 SEK
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
6d 15h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.