No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
32 items
Rolf Hanson, "Happy Sad".
1h 23m
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Current bid
2 000 SEK
Estimate
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, Untitled.
2h 25m
Yrjö Edelmann, Untitled.
Current bid
1 000 SEK
Estimate
3 000 SEK
Peter Dahl, Three Graces.
3h 7m
Peter Dahl, Three Graces.
Current bid
1 800 SEK
Estimate
2 500 SEK
James Coignard, Untitled.
3h 47m
James Coignard, Untitled.
Current bid
1 800 SEK
Estimate
3 000 SEK
Anders Zorn, "Summer".
5h 15m
Anders Zorn, "Summer".
Current bid
5 000 SEK
Estimate
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
23h 11m
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Current bid
1 800 SEK
Estimate
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
23h 27m
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
1d
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Current bid
500 SEK
Estimate
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
2d
AKAY, Reason for Living.
Current bid
1 900 SEK
Estimate
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
3d 1h
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
4 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
3d 2h
Max Mikael Book, "Timex".
Current bid
2 750 SEK
Estimate
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Skända flaggan-Vägra vapen".
4d
Carl Johan De Geer, "Skända flaggan-Vägra vapen".
Current bid
6 400 SEK
Estimate
8 000 SEK
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
5d 23h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
6d
Enrico Baj, "Garofano".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
6d 23h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Current bid
7 200 SEK
Estimate
10 000 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.