No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
27 items
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
19h 42m
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Current bid
3 200 SEK
Estimate
4 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
21h 10m
Max Mikael Book, "Timex".
Current bid
2 750 SEK
Estimate
8 000 SEK
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
3d 17h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
3d 18h
Enrico Baj, "Garofano".
Current bid
1 000 SEK
Estimate
2 500 SEK
Bert Håge Häverö, Archipelago boats.
4d 17h
Bert Håge Häverö, Archipelago boats.
Current bid
500 SEK
Estimate
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
4d 18h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Current bid
8 000 SEK
Estimate
10 000 SEK
Raul Meel,  "Windows and Landscape 2".
5d 19h
Raul Meel, "Windows and Landscape 2".
Current bid
3 000 SEK
Estimate
5 000 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
5d 20h
Enrico Baj, Utan titel.
Current bid
333 SEK
Estimate
2 500 SEK
Jonas Brolin, a map, Stockholms Stad, 1771.
5d 22h
Jonas Brolin, a map, Stockholms Stad, 1771.
Current bid
1 200 SEK
Estimate
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
5d 22h
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Current bid
300 SEK
Estimate
2 500 SEK
Anders Zorn, "Bärsärk".
6d 19h
Anders Zorn, "Bärsärk".
Current bid
7 000 SEK
Estimate
10 000 SEK
Anders Zorn, "Skrämda"".
6d 20h
Anders Zorn, "Skrämda"".
Current bid
2 000 SEK
Estimate
8 000 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.