782
82677

A Swedish Rococo secretaire.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
A Swedish Rococo secretaire.

Fanerad med amarant, jakaranda och rot. Beslag av förgylld mässing. Upptill sju små lådor bakom klaff. Undertill två lådor. Längd 88, bredd 49, höjd 100 cm.

Fanerlagningar, senare lås, två små lådor senare.