A Louis XVI-style mirror panel. According to family tradition from a Tsar palace.
Vitmålat och bronserat. Rektangulärt med dekor av urnor, lagergirlander, bandrosett och akantus. Bredd 149, höjd 117 cm.
Skador, lagningar.
Alkuperä - Provenienssi
According to family tradition from a Tsar palace.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui