"Avenue de la Victoire à Nice", from; "Nice et la Côte d'Azur"
Lithograph in colours, 1967, on Arches paper, signed in pencil and numbered XXXIV/LXXV. L. 61 x 46 cm. S. 74 x 53 cm.
Kraftigt gulnad, missfärgad efter passepartout, svag missfärging (efter tejp a tergo) på bladets kanter. Monterad med tejp a tergo.
Bladstorlek 74 x 53 cm. Kraftigt gulnad, missfärgad efter passepartout, svag missfärging (efter tejp a tergo) på bladets kanter. Monterad med tejp a tergo.
Mourlot CS 31.