Ei yhteyttä palvelimeen

Syksyn Moderna huutokauppaan 581

 
501. A Gunnar Asplund grey lacquered chair, Sweden ca 1912.
Vasarahinta 
48 000 SEK
Lähtöhinta 
4 000 - 6 000 SEK
502. An Erik Gunnar Asplund "Senna" lounge chair, Cassina, Italy.
Vasarahinta 
40 000 SEK
Lähtöhinta 
40 000 - 50 000 SEK
503. Sigurd Lewerentz, A Sigurd Lewerentz watercolour. Signed.
Vasarahinta 
6 500 SEK
Lähtöhinta 
4 000 - 6 000 SEK
504. A pair of Lars Holmström Swedish Grace brass lights, Sweden 1920's.
Vasarahinta 
36 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
505. A Swedish Grace sofa with geometrical inlays, Sweden 1920's.
Vasarahinta 
26 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
507. An Axel Einar Hjorth 'Lovö' stained pine shelf, Nordiska Kompaniet, 1930's.
Vasarahinta 
28 000 SEK
Lähtöhinta 
30 000 - 40 000 SEK
510. A Folke Bensow cast iron bench, Näfveqvarns Bruk.
Vasarahinta 
36 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
511. An Anna Petrus Swedish Grace cast iron jardinière, Näfveqvarn, Sweden.
Vasarahinta 
22 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
512. A Rolf Bolin cast iron jardinière, Näfveqvarn, Sweden.
Vasarahinta 
37 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
517. A Swedish Modern ceiling lamp, 1930-40's.
Vasarahinta 
42 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
518. A Swedish Grace silver plated chandelier, 1920's-30's.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
4 000 - 6 000 SEK
521. An Axel Einar Hjorth 'Utö' stained pine sofa, Nordiska Kompaniet, 1930's.
Vasarahinta 
20 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
527. A Carl Malmsten 'Rosendal' table, Nordiska Kompaniet, ca 1930.
Vasarahinta 
4 500 SEK
Lähtöhinta 
6 000 - 8 000 SEK
528. A Swedish Grace chest, 1920's-30's.
Vasarahinta 
8 000 SEK
Lähtöhinta 
10 000 - 15 000 SEK
529. An Ivar Johnsson cast iron garden urn 'Venus', Näfveqvarns Bruk.
Vasarahinta 
22 000 SEK
Lähtöhinta 
12 000 - 15 000 SEK
530. An Erik 'Klot-Johan' Johansson sofa table, Reiners, Sweden 1942.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
30 000 - 40 000 SEK
532. A set of six Axel Einar Hjorth stained pine 'Lovö' chairs, Nordiska Kompaniet.
Vasarahinta 
210 000 SEK
Lähtöhinta 
30 000 - 40 000 SEK
533. An Axel Einar Hjorth 'Lovö' pine table, Nordiska Kompaniet 1930's.
Vasarahinta 
75 000 SEK
Lähtöhinta 
10 000 - 15 000 SEK
534. A pair of Ivar Johnsson 'Faun' cast iron urns, Näfveqvarns Bruk.
Vasarahinta 
10 000 SEK
Lähtöhinta 
8 000 - 10 000 SEK
537. A pair of Fritz Hansen 'Model 1669' armchairs, Denmark.
Vasarahinta 
210 000 SEK
Lähtöhinta 
75 000 - 100 000 SEK
539. An Axel Einar Hjorth pine wall cabinet, Nordiska Kompaniet, Sweden 1930's.
Vasarahinta 
70 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
540. An Axel Einar Hjorth 'Utö' pine table, Nordiska Kompaniet, Sweden 1930's.
Vasarahinta 
95 000 SEK
Lähtöhinta 
50 000 - 75 000 SEK
542. A pair of Axel Einar Hjorth 'Utö' pine stools, Nordiska Kompaniet, 1930's.
Vasarahinta 
95 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
543. A Swedish stained pine chair, 1930's.
Vasarahinta 
46 000 SEK
Lähtöhinta 
10 000 - 15 000 SEK
545. An Axel Einar Hjorth stained pine table, Nordiska Kompaniet, 1930's.
Vasarahinta 
75 000 SEK
Lähtöhinta 
12 000 - 15 000 SEK
546. A pair of Axel Einar Hjorth 'Utö' pine stools, Nordiska Kompaniet, 1930's.
Vasarahinta 
80 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 30 000 SEK
548. An Orrefors cast glass mirror, Sweden 1940's-50's.
Vasarahinta 
46 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
549. A Swedish Modern hanging light, 1940's.
Vasarahinta 
42 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
550. A Swedish Modern hanging light, 1940's.
Vasarahinta 
34 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
551. A set of four Swedish Modern wall lamps, 1940's.
Vasarahinta 
16 000 SEK
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
552. A pair of Swedish Modern wall lamps, 1940's.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
20 000 - 25 000 SEK
553. A Lars Holmström Swedish Grace ceiling light, Arvika 1920's-30's.
Vasarahinta 
32 500 SEK
Lähtöhinta 
10 000 - 12 000 SEK
556. A Swedish 1950's cabinet, possibly by Oscar Nilsson.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
10 000 - 15 000 SEK
557. A Carl Malmsten teak set of occasional tables.
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta 
8 000 - 10 000 SEK
558. A Carl Malmsten mahogany Swedish Modern sofa, 1940's.
Vasarahinta 
8 000 SEK
Lähtöhinta 
10 000 - 15 000 SEK
560. A pair of Otto Schulz 'Schulz' easy chairs, Jio Möbler, Sweden.
Vasarahinta 
40 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
561. A Carl Malmsten painted and carved long case clock.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
10 000 - 15 000 SEK
562. A Carl Malmsten 'Samspel' sofa.
Vasarahinta 
24 000 SEK
Lähtöhinta 
8 000 - 10 000 SEK
563. A Carl Malmsten 'Samspel' sofa.
Vasarahinta 
24 000 SEK
Lähtöhinta 
8 000 - 10 000 SEK
564. A pair of Otto Schulz 'Schulz' easy chairs, Jio Möbler, Sweden.
Vasarahinta 
34 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 20 000 SEK
566. A Swedish Modern brass and blasted glass hanging light, 1940's.
Vasarahinta 
6 000 SEK
Lähtöhinta 
8 000 - 10 000 SEK
567. A Swedish Modern brass and blasted glass hanging light, 1940's.
Vasarahinta 
6 000 SEK
Lähtöhinta 
8 000 - 10 000 SEK
568. A table attributed to Otto Schulz, Boet, Gothenburg 1940's-50's.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
6 000 - 8 000 SEK
569. A Carl Malmsten armchair, 'The bibliophile'.
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta 
5 000 - 6 000 SEK
579. A pair of John Kandell oak lamps, Sweden 1950's.
Vasarahinta 
16 000 SEK
Lähtöhinta 
10 000 - 12 000 SEK
581. TEXTILE. "Rabatten". Flat weave. 107,5 x 58 cm. Signed AB MMF.
Vasarahinta 
4 000 SEK
Lähtöhinta 
6 000 - 7 000 SEK
582. TEXTILE. "Täppan". Tapestry weave. 50 x 70 cm. Signed AB MMF.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta 
5 000 - 6 000 SEK
583. TEXTILE. "Röd Crocus". Tapestry variation. 33 x 61,5 cm. Signed AB MMF AML.
Vasarahinta 
11 000 SEK
Lähtöhinta 
4 000 - 5 000 SEK
584. DRAPE. "Lammet". Flat weave. 257,5 x 162,5 cm. Signed MMF.
Vasarahinta 
10 000 SEK
Lähtöhinta 
7 000 - 9 000 SEK
585. DRAPE. "Vingåkra". Tapestry weave. 193,5 x 161 cm. Designed by Barbro Nilsson.
Vasarahinta 
18 000 SEK
Lähtöhinta 
5 000 - 6 000 SEK
588. TAPESTRY. "Havsspegling". 155 x 228,5 cm. Signed Gynning MTP fino.
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 18 000 SEK
589. TAPESTRY. "Solguden". 155,5 x 227,5 cm. Signed MTP fino GYNNING.
Vasarahinta 
15 000 SEK
Lähtöhinta 
15 000 - 18 000 SEK
590. TAPESTRY. "Vindruvor". Tapestry variant. 120 x 195 cm. Signed AB MMF BS.
Vasarahinta 
40 000 SEK
Lähtöhinta 
40 000 - 50 000 SEK
594. RUG. "Blåbär, mörk". Tapestry weave. 215 x 155,5 cm. Signed AB MMF BN.
Vasarahinta 
44 000 SEK
Lähtöhinta 
18 000 - 20 000 SEK
595. RUG. "Åkerbär, ljus". Tapestry weave. 245,5 x 170,5 cm. Signed AB MMF BN.
Vasarahinta 
48 000 SEK
Lähtöhinta 
16 000 - 18 000 SEK
596. RUG. "Granen, grön". Flat weave. 230,5 x 156,5 cm. Signed AB MMF MR.
Vasarahinta 
55 000 SEK
Lähtöhinta 
18 000 - 20 000 SEK
597. RUG. "Tånga, ljus". Tapestry weave. 226,5 x 163,5 cm. Signed AB MMF BN.
Vasarahinta 
48 000 SEK
Lähtöhinta 
18 000 - 20 000 SEK
598. CARPET. "Blåarp". Flat weave. 588,5 x 214,5 cm. Signed AB MMF BN.
Vasarahinta 
280 000 SEK
Lähtöhinta 
100 000 - 125 000 SEK
600. CARPET. "Blommande träd". Knotted pile. 334,5 x 234,5 cm. Signed MMF.
Vasarahinta 
36 000 SEK
Lähtöhinta 
40 000 - 60 000 SEK