Finnish Modern Art

Tervetuloa tutustumaan Finnish Modern Art- teemahuutokaupan valikoimaan. Huutokauppa esittelee 38 modernin taiteen teosta ja toimii esimakuna loppukevään Spring Sale- huutokaupan modernin taiteen osastolle. Kohokohtiin kuuluvat Sam Vannin huipputasoinen teos ja Reidar Särestöniemen kaunis maalaus vuodelta 1955.

28 Esinettä
SAM VANNI, guassi, signeerattu.
Vasarahinta
15 600 EUR
Lähtöhinta
5 000 - 8 000 EUR
ANITA SNELLMAN, "HELMIKUUN ILTA JA VIINILASI".
Vasarahinta
2 000 EUR
Lähtöhinta
2 500 EUR
ELVI MAARNI, öljy kankaalle, signeerattu.
Vasarahinta
1 110 EUR
Lähtöhinta
1 500 EUR
ALPO JAAKOLA, öljy kankaalle, signeerattu ja päivätty -62.
Vasarahinta
3 000 EUR
Lähtöhinta
1 200 EUR
MAX SALMI, öljy levylle, signeerattu ja päivätty -73.
Vasarahinta
3 400 EUR
Lähtöhinta
1 000 EUR
ANITA SNELLMAN, öljy på duk, signerad och daterad -87.
Vasarahinta
1 350 EUR
Lähtöhinta
1 000 EUR