Design + Art Helsinki F185

316 Esinettä
ALVAR AALTO, MALJAKKO, Savoy. Karhula, 1930-luku.
Vasarahinta
2 400 EUR
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 EUR
PAULI VUORISALO, KERAMIIKKAVEISTOS. Tukaani. Sign. PV-JH.
Vasarahinta
200 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
VOITTO HAAPALAINEN, PÖYTÄVALAISIN. Idman.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
LIISA HALLAMAA, KERAMIIKKAKULHO. Sign. LH, Arabia.
Vasarahinta
200 EUR
Lähtöhinta
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, RINTAKORU, "Moonlight grapes", oniksi, hopeaa.
Vasarahinta
270 EUR
Lähtöhinta
300 - 400 EUR
YRJÖ ROSOLA, LASIT, 10 kpl. Vähän vino. Karhula, 1930-luku.
Vasarahinta
420 EUR
Lähtöhinta
600 - 700 EUR
ALVAR AALTO, PÖYTÄ. Artek 1940-luku.
Vasarahinta
1 400 EUR
Lähtöhinta
1 600 - 1 800 EUR