A toy, probably depicting Tintin, 1920´s.

Height ca 17,5 cm standing. The toy measures 11,5 cm as sitting.

Wear, loss of paint, minor damages.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift gavs leksaken som gåva till nuvarande ägares far, född 1911, som gåva under 1920-talet.

Lähtöhinta
2 000 SEK