PARTI SILVER, 3 delar, bl a England, 1900-talets första hälft.

Oval ask på fötter, dekor av blommor, insats i textil, Birmingham 1908, l 10. Oljelampa med hänkel i form av örnhuvud och lock krönt med kotte, Chester 1920, l 9. Skål med genombruten blomsterdekor, hammrad, importstämplar, diam 18.

Slitage. Textilinsatsen mycket skadad.

Lähtöhinta
1 500 SEK