LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET & CHARLOTTE PERRIAND, fåtölj, "LC2", Cassina, Italien.

Kromad stomme. Lösa plymåer i rygg och sits med oxblodsfärgad läderklädsel. Märket LC 2 och numrerad 61908. Bredd 76 cm. Sitthöjd 45 cm. Höjd 67 cm.

bruksslitage, fläckar finns.

Lähtöhinta
20 000 SEK