Kromad stomme. Lösa plymåer i rygg och sits med oxblodsfärgad läderklädsel. Märket LC 2 och numrerad 61908. Bredd 76 cm. Sitthöjd 45 cm. Höjd 67 cm.
bruksslitage, fläckar finns.