LJUSSTAKAR, ett par, porslin, metall, rokokostil, möjligen Frankrike, sent 1800-tal.

Figuriner av man resp kvinna med stjälkformad bronserad ljusarm av metall. Ljuspipor av porslin behängda med slipade sk fotogenprismor. H 28.

Slitage, nagg.

Lähtöhinta
1 800 SEK