Muut
186855

LJUSSTAKAR, ett par snarlika, sengustavianska omkring 1800.

Kolonnformade skaft samt kvadratisk fot av vit marmor. Urnformade ljuspipor. H 24,5.

Ställvis hårt slitage, repor, smärre sprickor, ej ursprungliga ljusmanschetter, kedjor saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK