FAT, porslin, jugend. Nils Emlil Lundström, Rörstrand, 1900-talets början.

Målad dekor av kastanjeträd. Inpressad samt målad/stämplad signatur 5473 Rörstrand NLE. Diam 36.

Undersides kantnagg på foten. Mindre repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK