BESTICK, 19 st, silver, Pehr Zethelius Stockholm 1805. Tot vikt ca 1240 gram.

Svensk modell med bladknoppar. 8 matgafflar, 6 matskedar, 2 dessertskedar, 2 uppläggningsgafflar, såsslev.

Slitage. Samtliga med stämplade initialer på skaftet.

Lähtöhinta
6 000 SEK