KONTORSSTOL, "Sjuan" Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1900-talets senare hälft.

Klädsel i svart skinn, underrede i kromad metall. Fyrpassfot på hjul.

Bruksslitage, underrede med repor och rostangrepp. Senare klädsel. Enligt uppgift originalhjul.

Lähtöhinta
5 000 SEK