MATTA, sniljeflossa, "Bruzaholm", Aina Kånge, 1900-talets mitt, ca 235x166.

Grå botten med streckdekor i svart och vitt. Ull på linvarp. Mönstret "Bruzaholm" komponerat av Aina Kånge, tillverkad på Tabergs yllefabrik AB.

Esineen kunto

Ställvis slitage, hårdare längs stadkanterna.

Kirjallisuus
BRA BOHAG, sept, 1959, sid 30.
Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä

Mitä kuljetus maksaa?

    Kaikki hinnat ovat alustavia.

    Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

    Puhelin
    Lähetä viesti

    Huutokauppa päättyi:
    CEST

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä