DOCKSKÅPSMÖBLER, 11 del, Nolbyn, Berit Bergström, 1 del stämplad Värmländskt Hantverk, 1930-/1940-tal.

2 sängar, karmstol samt 3 stolar, soffa, bord och 3 stolar. Vagga. 2 dockor. Porslinspotta. Soffans L 21.

Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift arv efter Berit Bergström.
Utställd i Lindesbergs Museum 1999.

Lähtöhinta
2 000 SEK