Kellot
313098

BORDSPENDYL, barockstil, urverk märkt Samuel Marti et Cie, Frankrike, 1800-talets slut.

Svärtat trä med mässingsbeslag, fyra vridna kolonner med mässings kapitäl, vit emaljurtavla, inläggningar i boullestil. Pendel finns.

Ej funktionstestad. Glas saknar. Skador. Slitage. Lagning på urtavla. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK