KAFFEKANNA, koppar, sengustaviansk, 1700/1800-tal.

Cylinderformad. På fötter, mässingsdetaljer, svarvat trähandtag. H 24.

Bucklor, slitage. Handtaget med mindre skada.

Lähtöhinta
3 500 SEK