Kellot
332641

FICKUR MED KLOCKKEDJA, 18k guld, 1800-talets slut. Vikt ur ca94g, kedja ca25g.

Savonettur, herrur, ankargång, plexigls, liten sekundvisare, diam 51mm, två boetter 18k guld, monogramgravyr. Klockkedja, Bismarcklänk, doserad, med klocknyckel, l 31. Originaletui medföljer.

Ej funktionstestad. Slitage och bucklor. Slitage på ögla. Urtavla med hårsprickor.

Lähtöhinta
10 000 SEK