SKÄNK, provinsiell empire, 1800-talets mitt.

Delvis rödbemålad. Två lådor samt ett dörrpar med bakomliggande hyllinredning. L 130, b 57, h 120. Nyckel finns.

Kraftigt slitage. Smuts. Slipmärken.

Lähtöhinta
4 000 SEK