SKRIFTSERIE, 2 vol, "Runa, en skrift för Fäderneslandets Fornvänner" av Richard Dybeck, Stockholm 1842-50.

Illustrerade, halvfranska skinnband. En vol "Runa, Svenska Fornsamlingar" 1847-50, av samme författare medföljer.

Slitage, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken

Lähtöhinta
1 500 SEK