Joel Pettersson

(Suomi, 1892-1937)
Joel Pettersson
(Suomi, 1892-1937)

JOEL PETTERSSON, blandteknik, monogramsignerad och daterad 18.

Landskap med by och väderkvarn. 28 x 48 cm.

Fläckar. Ej examinerad ur ram. Hörn med liten papperskada.

Muut tiedot

Enligt uppgift motiv av konstnärens föräldrahem.

Lähtöhinta
8 000 SEK