KRYDDSERVIS, porslin, Pyro, Gustavsberg.
Brun färgställning. 6 stora skäppor. 6 små skäppor. Hylla saknas. Den större skäppans höjd 11 cm.
Smärer slitage. En större skäppa med nagg på baksidan.