Skiva med dekor i boulleteknik. Rik dekor av inläggningar i gulmetall mot svärtad botten. Konturerad skiva. Låda i sarg. Svängda ben avslutade i gulmetall. Längd ca 60 Bredd 45 Höjd 77 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?