LJUSKRONA, mässing, tidigt 1900-tal.

För 5 ljus. Sannolikt senare, tulpanformade glaskupor i räfflat, pressat glas. Höjd ca 100 cm.

Slitage. Anlupen. Nagg. Skruvar för montering av en kupa saknas. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK