Muut
405958

SCHATULL samt TOBAKSBURK, empire, 1800-talets första kvartal.

Mahognyfanérade. Flaskschatull med tre glasflaskor, längd 24, bredd 13, höjd 23 cm. Tobaksburk med intarsiadekor, längd 17, bredd 15, höjd 14 cm.

Slitage, ställvis fanérbortfall. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK