PARTI SKEDAR, 10 st, silver, olika mästare, bla Johan Fredrik Biörnstedt, Stockholm. 1800-tal. Tot ca 530 gram.

9 matskedar, kaffesked. Olika modeller bla "Olga", "Svensk rund". Längd 14-22 cm.

Slitage, smärre bucklor, en med lagning, några med skador, några med bucklor. Kaffeskeden kraftigt oxiderad.

Lähtöhinta
1 500 SEK