BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Gröna glaskuber och mässingsdetaljer. Höjd 42 cm inklusive sockel.

Bruksslitage, ej funktionstestad. Skärmfäste på sockel skadad.

Lähtöhinta
1 500 SEK