BORD, jugend, 1900-talets början. 80
Rektangulär form på nedåt avsmalnande ben. Kortsidor med genombrutet galler. Längd ca 80, djup ca 49, höjd ca 76 cm.
Slitage, repor och stötmärken. Renoverad och kompletterad, bland annat senare bemålad.