Mahogny, svängda armstöd och lätt svängda klädda ryggar. Soffa, ett par fåtöljer, 4 stolar, runt bord med fyra svängda och kopplade ben avslutade med lejontassar. Beslagsdekor av bla palmetter.
Slitage, repor. Hjultrissor saknas under stolarna. Bordet ursprungligen ej tillhörande samt med smärre dekorbortfall.