Georg Pencz

(Saksa, ca 1500-1550)
Georg Pencz
(Saksa, ca 1500-1550)

GEORG PENCZ, gravyrer, 2 st, troligen 1500-tal.

"Jason och Medea" samt "Lucretia". 11,8 x 7,5 cm samt 7,8 x 11,7 cm.

Beskurna, lagningar, fläckar, rester av montering a tergo.

Lähtöhinta
3 000 SEK