Gråmålat. Nedtill skåp med skålad skiva klädd i zink samt stänkskydd, överskåp med hyllinredning bakom dörrar, ovan hylla. Bredd 98, djup 57, höjd 199 cm.
Kraftigt bruksslitage. Zinkskiva med fläckar och skador. Senare beslag.