FISKSERVIS, porslin, bl a Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
6 mattallrikar, 6 assietter, 1 uppläggningsfat samt en såsskål. Mattallrikarnas diameter ca 25. Uppläggningsfatets längd ca 41 cm.
Ytskikt med slitage. Såsskål med lagning. Assietterna ej rörstrand.