ERIK CHAMBERT, Sideboard, 1900-talets första hälft.
Fanerad med bland annat alm och rot. Rektangulär form, dörrpar med bakomvarande utdragslådor å den ena sidan samt hyllplan å den andra sidan. På fyra raka ben med kannelyrer. Längd ca 142, djup ca 46, höjd ca 63,5 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage med repor och stötmärken. Fanerskador. Hyllplan ej monterade.
Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta