911
591491
Egbert Lievensz van der Poel
(Nederländerna, 1621-1664)
Egbert lievensz van der poel, stadsbranden.

Stadsbranden

Signerad E van der Poel och daterad 1663? Pannå 58,5 x 71,5 cm.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

4 376 - 6 565 EUR

Klubbat pris:
28 000 SEK
Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 359, 3-5 april 1957, kat nr 190.

Kontakta specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801