Klassiska 589

110 föremål
1313. STJÄRNGLOB, Cary's New Celestial Globe, London 1816.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1313A. FARTYGSMODELL. England, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1314. RAMAR, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1315. RAMAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1319. INGMAR BERGMAN (1918-2007), 21 handskrivna brev, daterade 1938-1940 .
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK