Klassiska 589

110 föremål
1319. INGMAR BERGMAN (1918-2007), 21 handskrivna brev, daterade 1938-1940 .
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
1267. BORDSLAMPOR/LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1304. ELDHUND, Frankrike, 1800-talets andra hälft, Empirestil.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1303. ELDHUND, Frankrike, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1275. BÄGARE, av Gudmund Östling 1786 ( mästare i Vimmerby 1762-90).
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK