Klassiska 589

40 föremål
1339. APOKTEKSKRUS, majolika. Castelli, Italien, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1365. SERVIS, 31 delar porslin. Paris, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1344. TAVLA, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1360. EQUELLE med LOCK, porslin. Ryssland, Popov, 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1342. FAT, fajans. Rörstrand, daterat 9/5 (17)70.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1337. FAT, majolika. Italien, Castelli, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1346. KOPP med FAT, porslin. Meissen, omrking 1740.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1343. PRAKTURNA med LOCK, flintgods. Marieberg, 1790-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1355. NICKEDOCKA, porslin. Meissen, 1800-talets slut.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1358. CHOKLADKOPP med FAT, porslin. Ryssland, Empire.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1347. KAFFESERVIS, åtta delar, porslin. Meissen, 1763-74.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1357. PRAKTURNA, porslin. Berlin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1364. TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Frankrike, 1800-tals första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1338. FAT, majolika. Italien, Castelli, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1340. KOPP, majolika. Italien, Castelli, 16/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1353. KOPP med FAT, porslin. Meissen, Marcolini (1774-1814).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1356. TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Berlin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1362. ÄGG, porslin. Ryssland, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1348. KOPPAR, fyra stycken, olika. 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1354. FIGURIN, porslin. Derby, 1770-75.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1351. FAT, porslin.  Meissen, Marcolini (1774-1814).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1352. MUGG med LOCK, porslin. Meissen, Marcolini (1774-1814).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1374. FAT, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1341. SÅSSNIPA, fajans. Rörstrand, daterad 25/11 (17)66.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1349. TEDOSOR, två stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1350. KOPPAR med FAT, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK