Important Winter Sale 605

324 föremål
594. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
538. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
613. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
682. SNUSFLASKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
516. PENSELBAD, pekingglas. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
469. RÖKELSEBRÄNNARE, förgylld kopparlegering. Nepal, 1400-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
528. TEKANNA med LOCK, yixinggods. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
684. LYKTOR, ett par. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
640. MUGG, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
450. SPEGLAR, två stycken, brons. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
500. FIGURIN, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
493. SKULPTUR, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
587. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
705. SKÅLFAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
625. TEKOPP med FAT, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK