Modern Art + Design 608

132 föremål
269. Ole Wanscher, skrivbord, AJ Iversen, Danmark, 1950-60-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
220. Oscar Nilsson, tillskrivet, skåp, Sverige 1940-tal.
Klubbat pris
76 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
291. PREBEN FABRICIUS, fåtölj, Arnold Exclusiv, tidigt 1970-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
275. Poul Kjaerholm, pall "PK33", E Kold Christensen, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
276. Poul Kjaerholm, pall "PK33", E Kold Christensen, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
240. SVENSK FORMGIVARE, soffa, sannolikt 1950-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
161. SVENSK FORMGIVARE, så kallad stabbestol, 1900-talets början.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
222. SVENSK FORMGIVARE, taklampor, ett par, Sverige 1930-40-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
221. SVENSK FORMGIVARE, taklampor, ett par, Sverige 1930-40-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
250. Svenska Slöjdföreningens tidskrift, Form, årgång 1941-62.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
208. Sylvia Stave, vas, CG Hallberg, Stockholm 1930-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
259. Tapio Wirkkala, bord, "X-leg table", Asko, Finland.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
173. ULLA FOGELKLOU-SKOGH, spegel, Ystad-Tenn (Ystad-Brons), 1940.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
214. Uno Åhrén, eller BJÖRN TRÄGÅRDH, skåp, Firma Svenskt Tenn 1930-tal.
Klubbat pris
47 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
267. Vilhelm Lauritzen, bordslampa, Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
258. bordslampa, modell 9222, Taito Oy Finland.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

97. Hans Hedberg, vas, fajans, Biot, Frankrike.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK