Important Spring Sale 625

21 föremål
747. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
588. SNUSFLASKA, pekingglas. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
585. SNUSFLASKA, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
681. ROCK, siden. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
680. ROCK, broderat siden. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
802. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
809. PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
653. AKHSOBYA BUDDHA, förgylld kopparlegering. Tibet, 1400-tal.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
605. ROCK, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
647. VIKT, brons. Warring states (475–221 f. Kr).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
682. ROCK, broderat siden. Kina, 1920-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
662. KARMSTOLAR, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK