Important Winter Sale 637

9 föremål
326. Skål med lock, glas. St Petersburg, Ryssland, 1700-talets slut.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
325. Praktpokal med lock, glas. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
324. Champagnestrutar, 12 stycken, glas. Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
327. Glas, 9 stycken. Ryssland, Potiemkin, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
331. Vas, glas. Böhmen/Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
329. Karaff med propp samt glas, 13 stycken. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
330. Vas, opalinglas. Troligen Ryssland, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
328. Flaska med propp, opalinglas. Ryssland, omkring år 1800.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK