Important Winter Sale 637

1119 föremål
1107. Kruka, porslin. Korea, 1700-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1044. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1030. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
142. Skrin, Tula Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
931. Penselbad, grön sten. Qingdynastin.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1008. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1102. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
343. Kopp med fat, porslin. Wien, sent 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
251. Äggkopp, förgyllt silver, sannolikt 1700-tal. Ostämplad.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1084. Stekfat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
137. Bordssurtout, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1043. Skålar, två stycken, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
892. Plakett, koppar samt två hängen, Tibet, 18/1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK